Sejamini: “Edi Rama tërhiqet nga 30 qershori”

884
0

Nuk jane te pakte ata qe mendojne se nuk do te kete asgje me 30 qershor dhe kryeministri do terhiqet.

Se fundmi, teksa ndodhemi vetem 10 ditë përpara zgjedhjeve lokale që jane shfuqizuar nga presidenti Meta, analisti Neritan Sejamini u shpreh i bindur se kryeministri Edi Rama do të tërhiqet nga 30 qershori dhe situatën në vend po e tensionon qëllimisht.

“Edi Rama do të tërhiqet nga 30 qershori. Po përpiqet të krijojë një klimë tensioni dhe në fund do të tërhiqet si një burrë i madh shteti që do të shmangë vëlla-vrrajsen”, u shpreh Sejamini.

Sipas Neritan Sejaminit, kjo situatë e rënduar është krijuar sepse kriminelët, ku ai përfshiu edhe kryebashkiakun e Durrësit, Vagjush Dako, nuk kanë dalë përpara drejtësisë për vjedhjen e votave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.