Sali Berisha do u paguajë biletat emigrantëve? Si qëndron e vërteta? Vjen reagimi urgjent i PD pas lajmit shokues

2
0

Pas lajmit të publikuar në media se Ish-kryeministri Sali Berisha ka paguar biletat e emigrantëve në Gjermani që të vijnë për Kuvendin e 11 dhjetorit, ka ardhur dhe reagimi i menjëhershëm i Drejtoreshës së komunikimit të Foltores, Floriana Garo.

“Një fletushkë e qeverisë jep Fake News (lajmin e rreme) që Sali Berisha i paguan biletat emigrantëve në Gjermani të vijnë në Kuvendin e 11 Dhjetorit. Ky është një trillim banal i gazetarëve të keqpërdorur nga qeveria pasi Sali Berisha nuk paguan dhe nuk ka paguar biletat e askujt për të qenë prezent në Kuvend”, shkruan Floriana Garo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.