“Saimir Tahirin e paskan kanë rrahur para një jave”

708
0

Një tjetër deklaratë e fortë është bërë mbrëmjen e sotme nga ish-kryeministri Sali Berisha.

I ftuar në emisionin 360 Gradë në Ora News, Berisha tha se një javë më parë kanë rrahur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Berisha tha:

Brenda tyre ka një egërsim dhe një luftë të brendshme të pa mëshirë. Del por nuk di ta lexosh. A e more vesh që e kanë rrahur Saimir Tahirin para një jave. Në mënyrë absolute bandat e Edi Ramës. Sa filloi t’i përmendi Edi Ramës çatinë. Ishte fjalë kod ajo. Sa ia përmendi këto e zhdëpën. Prandaj, këto i kanë brenda. Kryekumbari në shpellën e mafies bën ligjin”
I pyetur nëse Rama është më i aftë se kryetari i PD-së, Basha, Berisha u shpreh:

Që unë të bëj krahasimin duhet të krahasoj me të pa krahasueshmin. Një kryemafioz me në njeri të qytetëruar nuk mund ta krahasoj. Një të sëmurë psiqik që për shkak të sëmundjes gjeneron energji negative në çdo minutë, në çdo orë. Paranojaku ka një energji të jashtëzakonshme të pashtershme. Ky nuk është se mjekohet, merr kokainë. Hajde të bëjë testin e drogës po të dojë”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.