Rusia e “gatshme” të ndihmojë në zgjidhjen e krizës ndërkombëtare, ka vetëm një kusht

107
0

Se fundmi Presidenti rus Vladimir Putin i ka komunikuar kryeministrit italian Mario Draghi se është gati të kontribuojë ndjeshëm në zgjidhjen e krizës ndërkombëtare të ushqimit,  por vetëm nëse Perëndimi heq sanksionet e tij. 

Putin tha se Rusia ishte e gatshme të eksportonte grurë dhe plehra për të trajtuar krizën.

Ai i tha gjithashtu kryeministrit italian Draghi se Rusia ishte e gatshme të vazhdonte furnizimet e pandërprera të gazit në Itali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.