Rriten cmimet për të kaluar pushimet në Durrës, ja cfarë thonë turistët

206
0

Hotelet dhe resortet në Durrës i kanë shtrenjtuar paketat turistike këtë sezon. Shkak është bërë rritja e çmimeve të lëndës së parë. Por kjo nuk i ka penguar turistët që të zgjedhin Durrësin këtë verë.

Edhe këtë fundjavë, vizitorë të shumtë janë dyndur në bregdetin e Adriatikut. Janë kryesisht të ardhur nga Kosova, ndërsa nuk mungojën as turistët e huaj. Ata thonë se çmimet janë të përballueshme.

Sezoni veror në Durrës pritet ta arrijë pikun në muajt Korrik dhe Gusht kur qytetin bregdetar do ta vizitojë një numër i lartë turistësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.