Rita Ora kthehet në Kosovë, gazeta e njohur britanike bën gafën e pafalshme

454
0

Të gjitha mediat më të njohura botërore i kanë kushtuar një artikull këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora, për kthimin në Kosovë me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë.

Ajo që ka rënë në sy tek shqiptarët që jetojnë në Britani është detaji i të përditshmes britanike “Daily Mail”.

Në videon hyrëse ku tregohet edhe festa e këngëtares së njohur, 10-vjetori i Pavarësisë sipas gazetës britanike i përket Ukrainës dhe jo Kosovës.

Kjo ka sjellë irritim tek shqiptarët që jetojnë jashtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.