Rishfaqet për herë të parë Tinka Kurti pas vdekjes së djalit. Ja arsyeja

746
0

Rishfaqet për herë të parë në publik aktorja e madhe Tinka Kurti pas humbjes së djalit të saj Zef Kurti.

Aktorja e dashur për publikun shqiptar është rishfaqur për një arsye madhore siç ishte përurimi i bustit të kantautorit Françesk Radi.

Këtë mëngjes, miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar një vjetorin e ndarjes nga jeta të kantautorit të njohur shqiptar, Françesk Radi. Përkujtim i cili u shenjua edhe me vendosjen e një busti të artistit, në vendin që ai deshi aq shumë në këtë qytet, ku me kitarën e pandashme krijoi meloditë e para.

Nuk mund të mungonte në ceremoninë e veçantë bashkëshortja e të ndjerit, spikerja e dashur Tefta Radi.