Rikthehet sërish bora, meteorologët italian paralajmërojnë një tjetër valë të ftohti. Ja çfarë do të ndodhë këtë muaj

556
0

Po i afrohemi mesit të muajit mars dhe pranvera nuk duket gjëkundi, e sikur të mos mjaftojë kjo, parashikimet janë për një tjetër valë të ftohti.

Sipas meteorologëve italianë, Mesdheu mund të përfshihet nga një valë tjetër dëbore dhe temperaturash nën zero gradë celcius duke filluar që nga data 20 mars.
Meteorologët thonë se rrymat e ajrit me trysni të lartë të orientuara në drejtimin e meridianëve favorizojnë rikthimin e mundshëm të një vale acari nga Rusia brenda këtij muaji.

Ekspertët thonë se është ende shumë shpejt dhe për të dhënë një parashikim më të përafërt do të duhet që të kalojnë edhe disa ditë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.