Refuzuan t’i dorëzohen ruseve dhe u.., video e heronjve qe theu rrjetin: “Luftanija ruse, ik p…..u!”

19
0

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar së fundmi një mesazh audio të komunikimit të ushtarëve ukrainas në një ishull në Detin e Zi dhe një oficeri të Marinës Ruse.

Sipas presidentit Volodymyr Zelensky të gjithë ushtarët që mbronin ishullin e Gjarpërit u vranë dhe do të marrin titullin e “Heroit të Ukrainës”

Në mesazh dëgjohet oficeri i marinës ruse tek iu drejtohet ushtarëve ukrainas: “Kjo është një luftanije ushtarake ruse. Iu bëj thirrje të ulnin armët dhe të dorëzoheni, në të kundërt do të bombar doheni”.

Por kjo thirrje u refuzua nga ushtarët ukrainas të cilët u kundërpërgjigjën “Luftanija ruse, ik p…..u!”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.