Reagon Dako pas përgjimeve të “Bild”

428
0

Kryetari i Bashkisë së Durrës, Vangjush Dako ka reaguar për publikimin e audiopërgjimeve në gazetën gjermane “Bild” ku kanë dalë biseda të tijat me anëtarë të grupeve kriminale në Shijak duke foluar për blerje votash.

“I pashë dhe i dëgjovë përgjimet. Për mua janë diçka absurde, sepse unë jam kryetar bashkie dhe telefonin do t’ua hap çdo qytetari. Nuk kam asnjë koment. Kjo është çështje mediatike”, u përgjigj Dako sipas Ora News.

Sipas Dakos u takon organeve kompetente për ta zgjidhur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.