Rama surprizohet nga shqiptari në Amerike, shkon në restorant dhe zbulon detajin e veçantë

72
0

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në SHBA. Gjatë qëndrimit të tij atje, ai ka gjetur kohë për të shijur disa momente në një restorant, pronari i të cilit është një shqiptar.

Rama e ka patur fare të thjeshtë për ta kuptuar këtë, nga vetë emri i biznesit “Zefi”.

Kur e gjen shqiptarin nga emri i lokalit” shkruan Rama.

Më herët kryeministri ka zhvilluar një vizitë në organizatën “Automation Alley”, ku është takuar me përfaqësues të industrisë automotive amerikane, të cilët sipas tij janë të interesuar për të bërë investime në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.