Rama njofton rritje rrogash, ja kategoritë që përfitojnë: lajme të mira edhe për pensionistët

8013
0

Kryeministri, Edi Rama ka marrë pjesë në inagurimin e goditës së re të spitalit të Laçit ku ka bërë me dije se do të ketë një rritje rrogash për mjekët dhe infermierët e po ashtu edhe për mësuesit.

Ndërsa më tej duke mos zbuluar shumë detaje, Rama deklaroi se do të kishte një lajm të mirë për pensionistët.

“Rrogat do vazhdojmë t’i rrisim përsëri për mjekët dhe infermierët, për mësuesit dhe mësueset.

Shpresoj se së shpejti do kemi një lajm të mirë për pensionistët me të cilët do jemi gjithmonë në borxh çfarëdo të bëjmë”- tha kryeministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.