Rama “harron” zjarret, shikoni cfare publikon/ ‘Shpërthejnë’ komentuesit: I mjeri ti po u …

158
0

Kryeministri Edi Rama e ka nisur sot ditën duke postuar në facebook një video ku tregon punimet për lagjen e re të Rilindjes në Shijak.

Pavarësisht se flakët rrez ikuan seriozisht mbrëmë tunelin e Kalimashit dhe forcat e FSK dhe zjarrfikëset nga Kosova u angazhuan në ndihmë të forcave në Kukës për të shuar zjarrin, kreu i qeverisë ka vendosur të fokusohet tek projektet e rindërtimit.

Kjo ka bërë që në facebook-un e tij të vërshojnë komentet e dhjetëra qytetarëve, të cilët i kërkojnë të fokusohet tek zjarret, pasi situata është emergjente.

Disa nga komentuesit i sugjerojnë Ramës, të falenderojë edhe Kosovën për ndihmën e dhënë, ndërsa një nga qytetarët e i kujton për zjarret në Llogara.

Disa nga komentet

Qytetari 1 : Zjarre të mbara thuaj më mir.. Nuk fiken vet zjarret duan fikur. Çuçi dhe Peleshi nga bëhen? Deri sa të kthehen nga pushimet erdhi zjarri në bllok

Qytetari 2: Thuaje ndonje fjal per zjarrin ne Kuks, dhe per ndimen nga Kosova.

Qytetari 3: O kryeminister meru pak me fsk sado pak ni Faleminderit thuaje sepse ata tashmë gjinden ne vijen e par të frontit me zjarrin ndihmen e huaj e reklamon non-stop kurse ndihmen vllazrore e injoron ,, mos mbaj inate politike ( për inat resë um dekt djali) ne ksi raste emergjente ësht injoranc me mbajt inate polotike,, ne një intervist kur jeni Pytur cili politikan ju pëlqen nga kosova keni than albin kurti , bie kundershtim me fjalët e tua ,, ama albini si sot si dje po I njejti eshte ska ndryshuar ju keni ndryshuar dhe për ket duhet tju vi keqë nga qka keni then dhe qfar qendrimi keni sot ,,, ndoshta kosova nuk ka paisjet që I ka evropa për ti fikur zjarret,, por kosova ka factorin kryesor faktori njeri që me zemer mer rrugën rrugën zjarrit për atdhe, e meta e juaj esht se ju mundoheni të jeni me pap se papa ama vetëm me vllezër se me evrop nuk tu shitet politika e artistit po as me albin kurtin jo” 

Qytetari 4: Po tu dogje llogaraja i ziu ti ku do vesh, gjej vrime Miu. Se ke dy jave dhe qe flaket skane qene te medha vetem shkure te uleta Jane djegur. Por Po te moren pishat e llogarase i mjeri ti ku do vesh. Dhe leri pordhet me video suksesesh. Shiko deshtimet aty matesh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.