Rama del papritur dhe zbulon nismën e fundit/ “Vitin e ri do te keni…

120
0

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një vendim të rëndësishëm, për hapjen e një procesi që ai e quan “procesi i Këshillimit Kombëtar për Shqipërinë”. 

Ky proces synon që të marrë mendimin e të gjithë shqiptarëve për disa çështje strategjike. Shqiptarët do të pyeten nëse duan të ndahen nga Maqedonia e Veriut për të vazhduar procesin e negociatave, duke qenë se vendi fqinj është bllokuar nga Bullgaria.
Rama thotë se në rast se ndahemi nga Maqedonia e Veriut atëherë Shqipëria nis procesin integrues në Bashkimin Europian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.