Qeni rrëmben fëmijën 5-javësh nga krahët e nënës dhe i merr jetën

734
0

Nje nene ka humbur femijen e saj 5 javesh pasi qeni pitbull ja ka marr femijen nga krahu dhe me pas e ka kafshuar.

Nena ishte ulur ne nje karrige lisharse dhe po flinte gjume me femijen ne krahe. Ajo eshte sulmuar nga qeni qe ndodhej ne shtepi ku ai i ka marr femijen dhe e ka kafshuar.

Ajo e ka ndjekur qenin me vrap por nuk ka arritur qe te shpetoje jeten e femijes. Edhe pse ajo telefonoi ambulancen mjekët e ndihmës mjekësore mbërritën, por nuk mundën ta ringjallën djalin, i cili kishte pësuar plagë të shumta shpuese.

Policia errdhi ne vendngjarje lidhen qenin dhe e izoluan.

Ekspertet thone se qente pitbull nuk duhet te mbahen ne shtepi sepse ata jane agresive dhe mund te sulmojne njerezit. Nje kafshim i tyre mund te jete vdekjeprures ndaj ata duhen mbajtur larg shtepive te banuara. shiko.news