Punonte në ndërtim në Itali, shqiptari humb jetën në vendin e punës

1447
0

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali ku ka humbur jetën një shqiptar. Mësohet se 58-vjeçari shqiptar ka humbur jetën tragjikisht pasi është rrëzuar në një kantier ndërtimi.

Ngjarja është regjistruar pasdites të së enjtes, 11 Prill në via Deledda alla Besurica. Dyshohet se shkak i kësaj ngjarje ka qenë një shembje ose fundosje që ka ndodhur në një zonë ku po zhvillohej një gërmim ndërtimi.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse së bashku me mjetet e tjera të ndihmës së parë (ambulanca dhe ambulanca). Për të mbërritur tek punëtori, që kishte rënë në një thellësi të gërmimit, ishte e nevojshme ndërhyrja e zjarrfikësve

Dinamika e saktë e aksidentit nuk është ende e qartë për momentin ndërsa karabinierët e Piacenzas të cilët kanë ndërhyrë në vendngjarje së bashku me Mjekësinë e Punës ASL kanë nisur hetimet. Burri besohet se ka vdekur nga rënia e disa paneleve mbajtëse, që po vendoste. Vendi i ndërtimit është rrethuar nga shiritat.