Pse dentistët nuk duan që ta mësoni këtë? Një zgjidhje e thjeshtë për të luftuar dëmtimin e dhëmbëve!

772
0

Nëse keni menduar se ishte pasta e dhëmbëve apo gargarët me produkte të ndryshme për të ruajtur higjienën orale, e keni ditur gabim.

Çështjet dentare janë bërë një problem i zakonshëm shëndetësor për shumë njerëz sot. Pra, ne të gjithë duam të eliminojmë erën e keqe dhe njollat e dhëmbëve, por edhe për të mbajtur gojën pa baktere, duke mos lejuar zhvillimin ulcerave, dëmtimin e dhëmbëve dhe zmaltit, transmeton Qiriu.al.

Edhe pse vaji i kokosit nuk mund të sigurojë të gjitha të mirat, ai bën një dallim të madh kur bëhet fjalë për higjienën orale.

Metoda përfshin një lugë gjelle vaj kokosi, mbajeni në gojë për 15-20 minuta, kështu ju mund të largoni sa më shumë bakteret nga goja.

Pas përdorimit shpëlajeni gojën me ujë për të hequr çdo bakter të mbetur.