Pronari nxjerr në shitje apartamentin në Durrës: Nga 65 po ta ul se kemi bërë ofertë, kanë luajtur pak tullat (Video)

1906
0

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi pasoja të mëdha edhe në banesa. Rreth 13 mijë persona janë evakuuar nga banesat e tyre pasi ato janë të pabanueshme.

Por shqiptarët, edhe pse shtëpitë i kanë totalisht të dëmtuara, ata i kanë nxjerrë në shitje.

Një rast i tillë tregohet në videon e mëposhtme, ku shihet një apartament, i cili është blerë nga pronari me vlerën 65 mijë euro por shitet 55 mijë euro, me arsyetimin se kanë pësuar dë.me tullat e pallatit. Por ajo që vihet re është se palllati është totalisht i dë.mtuar dhe banorët nga aty janë evakuuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.