Policia futet në shtëpinë e “Big Brother VIP”/ Arrestohet Liam Osmani, ishte dënuar me mbi 2 vite burg

492
0

Liam Osmani u bë mbrëmjen e djeshme pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP 3”, por që rrugëtimi i tij përfundoi ditën e sotme.

Kjo për shkak se strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e 44-vjeçarit, teksa ai ndodhej pikërisht në shtëpinë e BB VIP.

“Prokuroria e Tiranës, më datë 09.05.2022, ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 23.02.2022, për dënimin e këtij shtetasi me 2 vjet e 6 muaj burgim për veprën penale “Mashtrimi”.

Ky shtetas, në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

Materialet i kaluan Prokuroris pranë Gjykatës  Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për këtë janë njoftuar pak më parë edhe banorët e tjerë përmes një zarfi të kuq që ka hyrë në shtëpi.