Plas sherri në emision / Pedagogu: Je injorant me diplomë! Kadia: Ti je qorr nga trutë, je i paaftë të..

3
0

Një tjetër debat ka ndodhur mes zëvendës ministrit të Financave Besart Kadia dhe aktivistit Arlind Qorri, në studion e emisionit “Open”.

Të ftuarit nuk kanë kursyer as ofendimet ndaj njëri-tjetrin teksa flisnin për rritjen e çmimeve dhe protestën e mbajtur sot.

Pjesë nga debati:

Besart Kadia: Shtete tjera kanë ndryshuar çmimin e energjisë. Ju jap masat e paketës sociale ishin të përkohshme tani jemi në fazën ku inflacioni është problem global. Nëse Banka Qendrore Europiane e çon masën… meqë ky është i zgjuar le të ma sqarojë ç’nënkupton.

Arlind Qorri: Je injorant me diplomë që mendon se ekonomia është shkencë ekzakte. Ka teori dhe ti i referohesh vetëm njërës.

Unë kërkoj që shteti të transferojë pasurinë e atyre që e kanë me shumicë dhe e kanë marrë me pa të drejtë.

Kjo qeveri i thënçin e majtë nuk i shkon në mend që një oligark ta taksojë

Besart Kadia: E taksoi pra

Arlind Qorri: Edhe uli taksimin e dividentit.

Besart Kadia: Ti je qorr nga truri nuk është rastësi mbiemri që ke. Je i paaftë të kuptosh po vetëm të protestosh. Protestues je dhe vetëm protestues.

Arlind Qorri: Je vulgar. Me profesion merrem me shkencën politike. Zotrote që je me diplome ekonomie…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.