Plane per fundjave, ja cfare MOTI pritet te shtunen dhe te dielen sipas SHMU

9790
0

Fundjava sipas parashikimeve te SHMU, pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.
Moti parashikohet të jetë më alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh
Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore prezencë të mjegullës së dendur.
Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.