Pija që shkatërroi këtë burrë pihet për ditë në vendin tonë! Ky ish body builder ka një mesazh të fortë

979
0

PIJA QË E SHKATËRROI KËTË BURRË, ËSHTË E PËRDITSHME NË VENDIN TONË. MERRNI MESAZHIN NGA NJË ISH BODYBUILDER:

Dean Wharmby ishte një baba i shkëlqyer dhe një bodybuilder profesionist nga Manchester. Të jesh një bodybuilder profesionist, kërkon shumë kohë, përpjekje dhe para për të mbushur trupin me muskuj të pastër. Investimi për t’u bërë I tillë shkon në ushqim dhe ushtrime. Dieta e tij ishte gati 10.000 kalori në ditë për të patur masën muskulore të kërkuar.

Dhe Dean-I e bënte shumë mirë këtë duke marrë vakte të balancuara si mish, peshk, vezë për të rritur nivelin e proteinave, por ndërkohë që ai punonte, pinte 2 pije energjike në cdo orë që ushtronte për të qenë më I fokusuar gjatë ushtrimeve të sforcuara. Dhe pas kësaj,,, pas 5 vitesh, Dean u diagnostikua me kancer dhe ju rekomandua kimioterapia.

Ai e refuzoi këtë dhe vendosi ta trajtonte në mënyrë natyrale duke ndryshuar zakonet e këqija të të ushqyerit (mos u habisni se ka edhe trajnerë fitnesi që thonë që duhet të hani sa më pak yndyrë ndërkohë që vetëm truri është 66% yndyrë).

Tumori filloi të ‘shtrydhej’ dhe zhdukej. Gjithsesi Dean ju rikthye përsëri zakoneve të tij të vjetra, pijeve energjike, duke dëmtuar mëlcinë më shumë. Humbi shumë në peshë dhe gjithcka ishte vonë për 39 vjecarin. Gjatë luftës me jetën e tij, ai gjeti se cfarë dëmtoi shëndetin e vet: pijet energjike!

Sipas doktorëve, pijet më të popullarizuara në botë, shkatërruan mëlcinë dhe promovuan rritjen e qelizave kancerogjene në trupin e Dean. Pas një beteje të gjatë, Dean Wharmby vdiq vitin e kaluar./Marre nga Mesimet e Dioles