“Për punen time bëhet gjyq, po me vilën tënde 5 milion euro?”/ Kazhani i kthehet Fevziut

327
0

Gazetarja Mira Kazhani e perfolur se fundmi per pagen qe merrte tek UKT, ka bere nje reagim te forte ndaj deklaratës së moderatorit Blendi Fevziu, i cili pasditen e djeshme u shpreh në SYRI TV, se është e papranueshme që gazetarët të paguhen nga struktura të tjera.

‘Shpeshherë shumë analistë ftohen në debate jo për të dhënë mendim të paanshëm, por për të dhënë mendim të anshëm. Në gjykimin tim është absolutisht e papranueshme, jashtë çdo standarti, që dikush të paguhet në një strukturë tjetër, qoftë politike ose jo, dhe të ruajë më pas edhe staturën e gazetarit.

Kush merret me gazetari le të qëndrojë brenda gazetarisë. Unë e di që ka gazetarë që bëjnë dy-tre punë, por bëjnë dy-tre punë brenda profilit të tyre. Një punë që bie ndesh me impenjimin që ka, sigurisht që është e papranueshme’, u shpreh moderatori Fevziu pasditen e sotme.

Mirëpo gazetarja nuk e ka pritur aspak mire dhe i eshte kunderpergjigjur Fevziut duke i vënë në pah pasurinë e tij miliardëshe si dhe vilën 5 milionë euro.

GAzetarja thote se me miliardat e Fevziut nga ‘pushtetet’ bëhen emisione suksesi.

‘Këto ditë pandemie me dy gjëra janë argëtuar shqiptarët: Rroga ime si punë e dytë shteti dhe vila 5 milionë euro e Fevziut ku ai poston në Istagram luksin e tij. Me rrogën time mund të shtysh muajin, por me miliardat e Fevziut gjithë jetën e tij në shërbim të pushtetit, politikanë e oligarkë, shqiptarët mund të shikojnë atë çfarë është vërtet korrupsioni në shtypin shqiptar.

Dhe të vjen neveri kur për rrogën time bëhet gjyq nga Fevziu, kurse për miliardat e Fevziut nga pushtetet bëhen emisione suksesi. Sa për mua, unë kam bërë vërtet një gabim, etik, për të cilin po mendohem mirë Blendi Fevziu’, shkruan gazetarja Mira Kazhani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.