Pas asaj që pa, shoferja ndalon menjëherë autobuzin dhe kryen aktin heroik

880
0

Një shofere e autobusëve në SHBA ka marrë vëmendjen e mediave me gjestin e saj.

Deri sa ishte duke vozitur, ajo vëren një fëmijë i vetëm duke ecur rrugës e vetme, transmeton Indeksonline.

Ajo e ndal autobusin dhe shkon ta marre nën përkujdesje vajzën e vogël. Shoferja e mbulon me një xhaketë dhe thërret autoritetet që ta marrin nën përkujdesje.

Videoja është bërë virale në rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.