Parashikimi i motit për fundjavën, habit sinoptikania: Ju duhen mëngët e gjata por i nxehti rikthehet diten e..

10508
0

Sipas sinoptikanes Tanja Porja, ritet nje freskim i kushteve të motit gjatë 2 apo 3 ditëve në vijim dhe më pas kemi nje rikthim i nxehtit dhe diteve me diell..

Diten e neserme priten rreshje me rrebeshe afatshkurter ne qender dhe veri te vendit dhe renie e temperaturave me 4 grade celcius ndersa pjesen e dyte te dites pritet kthjellimi i motit.

E shtuna dhe e diela vijojne me mot te kthjellet por me te fresketa se dita e sotme.