Opozita në protestë pranë Kryeministrisë, por ja cfarë reagimi bën Edi Rama

44
0

Edi Rama ka shpërndarë postimin e Alastair Campbell: “Ne jemi taksapagues dhe jo pushtues”.

Mijëra shqiptarë që jetojnë në Britaninë e Madhe janë mbledhur në qendër të Londrës për të protestuar kundër “diskriminimit dhe ngacmimit” të shqiptarëve nga qeveria e Rishi Sunak.

Sekretarja e Brendshme Suella Braverman i përshkroi refugjatët shqiptarë në MB si një “pushtim”.

Shqiptarët marshuan në rrugët e Londrës duke mbajtur flamuj kuq e zi dhe pankarta në duar.