OBSH: Ja kush do te jene dy muajt me te veshtire te pandemise

399
0

Sipas drejtorit të OBSH-së për Evropën, Hans Kluge, Evropa do të shohë një rritje të numrit te jeteve te humbura nga koronavirusi në muajt tetor dhe nëntor transmeton shqiptari.net.

Situata “do të bëhet më e vështirë, në tetor dhe nëntor do të shohim vd ekshmëri më të madhe”, theksoi ai. Jo vetëm kaq, ende në Evropë “ne nuk jemi aspak larg telasheve. Numri mesatar ditor i rasteve në rajon është tani më i lartë se kulmi i parë në mars”, tha Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Për fat të mirë – shtoi ai – numri i jeteve te humbura duket të mbetet në një nivel relativisht të ulët për momentin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.