O ta ha zemrën/ Shihni si Maluma flet shqip para 30 milion personave

621
0

Maluma është një ndër artistët më me influencë në industrinë e muzikës. Shpesh herë përflitet për lidhjet e dashurisë me vajzat e famshme në botë. Pak kohë më parë në median latine u përfol se ishte ne lidhje me shqiptaren e famshme Bebe Rexha, më pas intv.al u tregoi sesi Maluma dhe Rita Ora dëfreheshin në club ndërsa me Dua-n këngëtari ka dhënë pëlqimin e tij në Instagramin e saj. Por këtë herë jemi befasuar sërish nga ylli latin pasi ka folur në gjuhën shqipe edhe pse nuk ia kishte idenë se çfarë po fliste. Në një ‘live video’ që ka bërë në Instagram dhe ndër komentet e shumta që ka marrë ka qenë edhe ai i një vajze nga Shqipëria e cila i shkruan: ‘O ta ha zemrën mashallah baby’. Kështu Maluma ka zgjedhur të lexojë komentin e shqiptares. Shihni videon më poshtë dhe do shihni sa mirë ka lexuar këngëtari në shqip.