Nuk ndalen lëkundjet, një tjetër shënohet mëngjesin e së dielës

1033
0

Pas lëkundjeve të njëpasnjëshme gjatë natës, një tjetër lëkundje është shënuar rreth orës 07:00.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4,2 të shkallës Rihter.

Sipas EMSC, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ishte në Detin Adriatik, në afërsi të Kepit të Rodonit. Ndërkohë thellësia e lëkundjeve ishte 10 km.

Tërmeti shkatërrues që goditi vendin më 26 nëntor la pas 51 të vdekur si dhe mbi 750 të plagosur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.