Një tjetër lëkundje tërmeti shënohet në Durrës

1028
0

Një tërmet me magnitudë 3.4 gradë i shkallës richter ka go ditur sërish vendin vetëm pak minuta më parë dhe epiqendra e tij ishte Deti Adriatik.

Qendra Europiane e Monitorimit të Të rmeteve e ka klasifikuar atë si 4 ballë për shkak të thellësisë së vogël, vetëm dy kilometra.

Lëkundja është ndjerë përafërsisht si sot një javë më parë në të njëjtën orë, dhe me epiqendër thuajse të njëjtin vend dhe në të njëjtë thellësi.