Ngatërruan himnin shqiptar me atë të Andorës, UEFA dënon Francën

415
0

Federata franceze është gjobitur për gabimin gjatë këndimit të himnit tonë kombëtar në ndeshjen e Francë – Shqipëri, kur në stadiumin “Stade De France” u dëgjua himni i Andorrës dhe jo himni i Shqipërisë.

Sipas gazetës “L’Equipe”, Federata Franceze e Futbollit (FFF) është dënuar vetëm me gjobë 20 mijë euro pas hetimit disiplinor të UEFA-s.

Ky dlnim erdhi jo vetëm si ngatërrimi i himnit por nga vonesa e nisjes së ndeshjes, e cila u spostua me disa minuta nga orari zyrtar i saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.