‘Përgatituni’/ Meteorologët: Nga nesër me motin ndodhin surpriza

2699
0

Që nga dita e enjte dhe në vazhdim, deri në fundjavë i gjithë territori do të paraqitet me mot të kthjellët, sipas meteorologëve.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 1,1–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë kostante.

Të enjten do të arrijne deri në 27°C, ndërsa ditët vijuese sjellin rritje të ndjeshme duke bërë që termometri në fundjavë të ngjitet deri në 35°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.