Nga Blendi Fevziu tek Luana Vjollca, të përzgjedhurit e Ramës që do të fluturojnë me Air Albania

476
0

Zbulohen emrat e të zgjedhurve të Ramës në media për fluturimin e radhës me kompaninë e fluturimeve Air Albania, që po kryen testet e para këto ditë.

Pas provave me studentët e eskelencës, apo pensionistët, radha për pak ”përkëdhelje” me avionët e linjës më të fundit të fluturimeve është për gazetarë dhe njerëz të medias, po pse jo dhe artistë të afërt me qeverinë si Gaz Paja apo Ermal Mamaqi.

Duket se në mungesë të vetë kryeministrit shqiptar në këtë fluturim vendin e tij do e zërë aktori i Portokallisë Florian Binaj, i cili nuk dihet nëse ka menduar ndonjë pjesë humoristike për pasagjerët e tjerë në avion.

Edhe pse u tha se fluturimet e para të ‘’Air Albania’’ do të duhej të ishin vetëm me stafin dhe teknikët e kompanisë, pasi përfshihen te fluturimet demo, dëshira e madhe e qeverisë për të promovuar këtë linjë fluturimesh, ka lënë në hije dhe rregullat strikte të Aviacionit Civil shqiptar.

Faxweb.al zbardh më poshtë listën e plotë të personave që do të jenë pjesë e këtij udhëtimi, ku nuk mungon as Blendi Fervziu, Bleona Qerreti, Ermal Mamaqi, apo njerëz të tjerë të ekranit.

Lista e plotë:

Blendi Fevziu
Rudina Xhunga
Ermal Mamaqi
Mira Kazhani
Skender Minzhozi
Flogert Muca
Anri Bala
Fred Peza
Anila Basha
Arban Hasani
Sokol Balla
Thimi Samarxhi
Elja Zotka
Edi Frangaj
Muhamed Veliu
Esiona Konomi
Shpetim Nazarko
Dafina Cuca
Lorenc Vangjeli
Iva Tico
Qamil Xhani
Sonil Frasheri
Bledar Zaganjori
Mentor Kikia
Alket Braho
Enio Civici
Ed Manushi
Ola Xama
Monda Lajthia
Oljana Maloku
Dorina Azo
Kristi Gongo
Erjola Lata
Geljano Fataj
Rezarta Delisula
Almarin Gegvataj
Albiona Sulo
Denada Shkodrani
Gaz Paja
Albana Osmani
Bleona Qerreti
Roza Lati
Irida Lubani
Aleksander Furrxhi
Ani Ruci
Mirela Milori
Flor Binaj
Luana Vjollca
Anjeza Maja
Driçim Caka
Andi Qosja
Keti Banushi
Spartak Koka
Jul Kasapi
Brunilda Cami
Manjoha Hasa
Jonida Tashi
Erjon Skendaj
Nertila Dosti
Ornela Joti
Xhirjeta Balla
Luela Myftari
Anila Jole
Endrit Aga