Ndryshon kursi i këmbimit, ja me sa blihen e shiten dollari, euro dhe monedhat e tjera

468
0

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 98.6 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Euro sot do blihet me 107.5 lekë dhe do shitet me 108.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.5 lekë dhe do shitet me 113 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 124.2 lekë dhe do shitet me 126 lekë.