Ndodh vetëm në Shqiperi, Policia bllokon ambulancën për të kaluar eskorta qeveritare (VIDEO)

653
0

Është për të ardhur keq se si ndodhin gjëra të tilla në vendin tonë. Siç duket polici që po rregullonte trafikun në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nuk i ka dëgjuar aspak alarmin dhe borinë karakteristikë të ambulancës e cila kishte mbetur në trafik. Arsyeja? Sepse po kalonte një eskortë qeveritare.

“Nisma Thurje”, ka publikuar videon bashkë me shqetësimin e qytetarit bashkë me shqetësimin dhe revoltën e tij: Shikoni pak se si polici bllokon ambulancën e urgjencës në trafik vetëm për t’i hapur rrugën me prioritet një eskorte qeveritare. Pra ne le të vdesim, vetëm këta të pangopurit që drejtojnë të mos na lodhen në trafik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.