Ndodh e pabesueshmja/ Pacientja me Koronavirus arratiset nga spitali, alarmohen mjekët dhe Policia, por ja ku shkoi…

744
0

Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur para pak ditesh në Spitalin e Gjakovës, ku një paciente e shtruar pasi ishte infektuar me koronavirus, është arratisur pa lejen e mjekëve dhe ka shkuar në shtepi

Policia e Gjakovës ka arritur ta gjejë atë dhe e ka ridërguar perseri në ambientet e spitalit. Pas rekomandimeve të mjekëve, pacientja është shtruar sërish në repartin infektiv të Spitalit Rajonal të Gjakovës, Isa Grezda.

Ka ora 10:30 është largu nga spitali. E ka shfrytëzu vizitën e ditës dhe është largu. Policia ka arritur që ta kthejë sërish në spital, ka deklaruar drejtori I spitalit të Gjakovës, Hilmi Shala.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.