Ndërron jetë në moshë të re aktorja e njohur turke

52
0

Aktorja e njohur turke, Semra Dinçer, ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare.

Mediat turke bëjnë me dije se aktorja turke vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh, betejë të cilën nuk ka arritur ta fitojë.

Familjarë, miq dhe kolegë janë tronditur nga lajmi i hidhur. Semra Dinçer ka lindur në vitin 1965 në Ankara.

Ajo e filloi karrierën e aktrimit në vitin 1980 në Ankara Art House. “Ali”, “Zerk”, “Bana Bir Ask Sarkisi Soyle”, “Filler ve Çimen”, “Beni de Gotur”, “Turkish Pasaport”, “Dongel Kerhanesi”, ishin vetëm disa nga filmat e fundit në të cilët ka luajtur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.