Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

544
0

Aktori amerikan Bill Cobbs vdiq në moshën 90-vjeçare, njoftoi publicisti i tij Chuck Jones.

I lindur në Cleveland, Cobbs la një gjurmë të thellë në Hollywood me më shumë se 200 role filmike dhe televizive. Ai u shfaq në filma si “Kërcimi i madh”, “Truproja” dhe “Nata në muze”.

Karriera e tij u ngrit veçanërisht në vitet e tij të mëvonshme, kur regjisorët dhe producentët shpesh e vendosën atë në role që kërkonin pjekuri dhe mençuri, sipas AP.

Cobbs kishte një prani edhe në televizion, duke u shfaqur në seriale si “The Sopranos”, “The West Wing”, “Sesame Street”.