Nard Ndoka takon Matteo Salvinin, dhurata që mori kreu i PDK

513
0

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka është takuar me Zv/Kryeministrin dhe njëkohësisht Ministrin e Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini në Itali.

Në një foto të publikuar në Facebook, ai shkruan se takimi ishte shumë miqësor, madje Salvini i ka dhuruar edhe librin e tij. Ndërsa thotë se tema e takimit ishte edhe situata politike në Shqipëri.

Postimi i Ndokës

Romë, takim me Matteo Salvini, Zv/Kryeminister dhe Minister i Brendshëm i Italisë. Takim shumë miqësor dhe i përzemert; situata politike në Shqipëri temë e takimit.

Z.Salvini me dhuroi librin e tij; “Follia e coraggio per cambiare il paese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.