Moti merr kthesën e papritur nesër, meteorologët thirrje: Kujdes në këto zona

2199
0

Ditën e nesërme, moti parashikohet me vranësira mesatare e të dendura përgjatë lindjes.

Gjatë ditës së nesërm do të jenë të pranishme reshje të lehta bore në veri, verilindje, jug dhe juglindje, ndërsa në bregdetin jugor reshje shiu të dobëta.

SHMU ben thirrje për të gjithë ju që do të udhëtoni, se era do të fryjë me drejtim verilindje-veri, e prej orëve të mesditës fiton shpejtësi te vrullshme dhe me rrahje në të gjithë bregdetin, zonat e ulëta e lugina. Në brigjet e Jonit, do kete stuhi ere. Kjo situatë, do të sjellë shtim të dallgëzimit të forcës 6-7 ballë.

Kujdes i veçantë duhet të tregohet nga ngricat që do të jenë të pranishme në të gjithë vendin në mëngjes e kryesisht në mbrëmje.

Temperaturat, do të pësojnë rënie e cila do të jetë e ndjeshme në orët e pasdites e të mbrëmjes, më konkretisht në:

zonat malore -6ºC deri në 0ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 10ºC
zonat bregdetare -1ºC deri në 11ºC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.