Moti i acarte, dëborë në pranverë

2
0

Edhe pse jemi në stinën e pranverës, Britania e Madhe është përfshirë nga reshje dëbore e cila arriti një trashësi deri në 6 centimetër.

Ndërkohë, temperaturat parashikohen të bien nesër dhe gjatë fundjavës. Meteorologu Matty Box tha se kishte një “masë ajri të ftohtë” mbi Britani, gjë e cila mund të përkeqësoj situatën.

 “Ka një paralajmërim akulli në këtë moment. Nëse ka ndonjë shkrirje dhe ngrirje gjatë natës, atëherë ekziston rreziku i akullit. Unë dyshoj se do të ketë një rrezik të ngjashëm për mbrëmjen e së enjtes deri të premten në mëngjes”,-tha Box.

Po ashtu, moti i keq mund të shkaktojë vonesa në udhëtime në Britani

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.