“Mos mu afroni, më lini të vdes”, fjalët e fundit të studentes që u vetëvra sot

407
0

Familjarët e 19 vjecares e kanë gjetur vajzën në gjendje të rëndë shëndetësore në mesnatë dhe e kanë dërguar në spital. Ajo nuk u tha gjë cfare kishte bere.

Ne spital ajo ka ndërruar jetë pasi kishte pire fostoksine.

Nuk dihen ende motivet e kësaj ngjarje të rëndë, e cila është e disata në pak javë, ku disa shtetas i kanë dhënë fund jetës së tyre duke konsumuar këtë helm.

Mesohet se vajza ishte studente ne degen e Infermierise. Ajo kur eshte cuar ne spital ka refuzuar ndihmen mjekesore dhe u thoshte infermiereve “mos mu afroni, me lini te vdes”.

Pavaresisht kesaj stafi mjekesor jane perpjekur ta shpetojne por nuk kane mundur te bejne asgje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.