Mjeshtri Gëzim Kruja mbush 80 vjeç, i harruar dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizën emocionuese dhe shpë rthen në lot (VIDEO)

2111
0

Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por Zef Deda nuk e harroi.

Gazetari shkodran Senad Nikshiqi, ka kontaktuar Zef Dedën dhe vendosoën së bashku të shkojnë ti bëjnë vizitë surprizë humoristit shkodran Gëzim Kruja.

Ai duket I habitur kur sheh në derën e shtëpisë aktorin Zef Deda.

“Po ku je o Gzim Kruja….Ja ky është aktori I madh. Dëgjo, mos harro se ne kolegët e tu, të duam dhe të respektojmë” I thotë Zef Deda.

Në këtë 80 vjetor, mjeshtëri I madh, Gëzim Kruja po kalon momente të vështira shëndetësore dhe e ka të pamundur të flasë.

“Gëzimin e kujtojnë të gjithë, sidomos kur janë fjetë. Po ka edhe nga ata që janë zgjut e thonë hë se po shkoj sot, e hë se po shkoj nesër…Ca deshe me thanë? Ah, po ka të drejtë, ka të drejtë…nuk ka ardh kush me e kujtu. Vetëm këta të familjes, edhe njady të tjerë bashkë me televizionin” bën humor Zef Deda duke nxjerrë shaminë e duke fshirë lotët.

Gëzim Kruja, humoristi shkodran ka lindur në 4 dhjetor 1939. Një jetë në skenën shkodrane të humorit, ka spikatur me rolet e tij.

Ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me monologë gazmor. Ka interpretuar mbi një mijë role në skeçe të ndryshme dhe ka 52 vite që ushtron profesionin e humoristit. Në vitin 2004 ka marrë titullin “Krenaria e Qytetit”. Në vitin 2005 merr titullin “Naim Frashëri i Artë” dhe në vitin 2010 titullin “Mjeshtër i Madh”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.