Mirupafshim ditët me diell! Moti bën kthesën e papritur, ja çfarë pritet ne fundjave

241
0

Sipas parashikimeve te SH.M.U, fundjava pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave prezencë të mjegullës së dendur.

Era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.