Ministrja Shahini vjen me njoftimin e rendesishem: Anulohen provimet e disa klasave. Shkollat do te hapen vetem per maturantet

590
0

Diten e sotme Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një komunikim për shtyp online ka njoftuar se provimet e klasës së 5-të dhe të 9-të të shkollave 9 vjecare do të anulohen.

Ajo gjithashtu ka njoftuar se do te hapen shkollat vetem per maturantet. Me poshte deklarata e plote e ministres

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.