Ministrja e Arsimit jep lajmin e mire, ja cfare ndodh nga ky vit me te gjithe mesuesit

1755
0

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, njoftoi diten e sotme lajmin e mirë për mësuesit, të cilët sipas saj, duke nisur nga ky vit, do të përfitojnë rritjen e rrogës së tyre me 15%.

Kushi e ka bërë të ditur lajmin nëpërmjet një shënimi në Facebook, ndërsa shpreh mirënjohjen e saj për mësuesit.

“Viti 2021 fillon mbarë edhe me rritjen e pagës së mësuesve prej 15%! Puna e palodhur, përkushtimi dhe sakrificat e pareshtura të çdo mësuesi në vend, do të kenë gjithmonë vëmendjen tonë! Mirënjohje për secilin!”, shkruan ajo.

Megjithatë nuk bëhen me dije detaje nga ky vendim, duke mos përcaktuar datën se kur pritet të nisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.