Mijëra raste të reja, Italia shënon tjeter rekord te rasteve Covid-19

142
0

Italia vijon të shenoje rritje dita dites të shifrave nga Covid-19, përsa i përket jeteve te humbura dhe rasteve të reja në 24 orë.

Siç raportojne autoritetet Italiane, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5901 infektime të reja dhe 41 jete humbura.

Vetem një ditë më parë, Italia regjistroi 4609 infektime të reja dhe 39 humbje jetesh.

Rritje kanë pësuar edhe shtrimet në spitale. Gjatë 24 orëve të fundit 255 qytetarë janë shtruar në spitale, 62 prej të cilëve në terapi intensive.

Rritje shifrash ka në rajonet e Lombardisë me 1080 raste dhe Piemonte me 585 raste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.