Meteorologu i njohur, ja si do te jene moti ne muajin Nentor dhe cfare pritet te ndodhe

1245
0

Metereologu shqiptar Hakil Osmani tregoi se gjate muajit Nentor pritet të ketë vranësira që konsiderohen normale për këtë stinë të vjeshtë ndërsa temperaturat do të jenë 1 deri 2 gradë më të larta se vlerat normale.

“Ditët në vijim do të jenë me mot të qëndrueshëm duke bërë që zonat bregdetare të jenë me mbizotërimin e kthjellimeve të vranësirave të lehta ndërsa zonat malore do të kenë prezencë të vranësirave.

Ditët e para të muajit nëntor do të vijojnë me mot të qëndrueshëm duke bërë që të kemi alternime vranësirash dhe kthjellimesh meqë jemi dhe në muajin e vjeshtës, ndaj vranësirat do të jetë normale”, theksoi Osmani,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.