Mesohet data, ja kur Italia heq masat dhe hap kufijtë për turistët

651
0

Me uljen e shifrave të të prekurve nga koronavirusi, shteti italian po heq masat dhe së shpejti do të rihapë kufijtë e saj me BE. Mediat e huaja bëjnë të ditur se Italia do të hapë kufijtë në 3 qershor.

Qeveria e Contes kërkon të shpëtojë sezonin turistik dhe të hapë baret, restorantet, plazhet dhe parukeritë.

Italia do të hapë kufijtë e saj nga 3 qershori për të gjitha vendet e Bashkimit Evropian dhe zonën Shengen. Udhëtarët nga këto vende do të jenë në gjendje të hyjnë në vend pa pasur nevojë për karantinë.

Këshilli i Ministrave miratoi gjithashtu hapjen midis rajoneve nga e njëjta datë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.