‘Më premtoi 30 mijë euro për t’i vrarë gruan’/ ‘Zbërthehet’ para hetuesve vrasësi i Liridona Murselit

945
0

Policia e Kosovës arrestoi këtë të premte Granit Plavën dhe Naim Murselin si të dyshuar për vrasjen e Liridona Murseli mbrëmjen e së mërkuës.

Sipas burimeve për media dy të arrestuarit akuzohen për vrasje në bashkëpunium dhe inskenim të grabitjes.

Sipas mediave në Kosovë, Plava, i cili ka pranuar vrasjen, ka deklaruar së Murseli i ka premtuar 30 mijë euro për krimin.

Kujtojmë se Liridona Murseli u vra me armë zjarri mbrëmjen e së mërkurës ndërsa ishte në makinë bashkë me burrin e saj dhe dy fëmijët.

Bashkëshorti i saj pretendoi se ata ishin zënë pritë nga disa grabitës.